تماس با ما

تماس با شخص : Cherry Gao

شماره تلفن : +86 573 82602311

WhatsApp : +8613857354118

Free call

روش NDT: آزمایش جریان گردابی

April 8, 2022

آخرین اخبار شرکت روش NDT: آزمایش جریان گردابی

بر اساس اصل القای الکترومغناطیسی، روش آزمایش غیرمخرب را تست غیرمخرب می نامند که می تواند با تشخیص تغییر جریان گردابی القایی در قطعه کار آزمایش شده، برخی از خواص مواد رسانا و قطعه کار آنها را به صورت غیر مخرب ارزیابی کند یا عیوب را بیابد.در تولیدات صنعتی، آزمایش جریان گردابی یکی از ابزارهای اصلی برای کنترل کیفیت مواد مختلف فلزی و چند غیر فلزی (مانند گرافیت، کامپوزیت های فیبر کربن و غیره) و محصولات آنها است.در مقایسه با سایر روش‌های آزمایش غیرمخرب، انجام آزمایش جریان گردابی آسان‌تر از اتوماسیون است، به‌ویژه برای پروفیل‌هایی مانند لوله‌ها، میله‌ها و سیم‌ها.

 

آزمایش جریان گردابی (ET) بدین صورت است که وقتی هادی در میدان مغناطیسی در حال تغییر قرار می گیرد، به دلیل میدان الکتریکی القایی گرداب در اطراف میدان مغناطیسی در حال تغییر، میدان الکتریکی القایی بر روی بار آزاد در هادی اثر می کند و باعث ایجاد بار می شود. برای حرکت و تشکیل جریان گردابی.اگر قطعه کار فلزی دارای نقص باشد، شدت و توزیع میدان گردابی را تغییر می دهد و امپدانس سیم پیچ را تغییر می دهد.تشخیص تغییر می تواند قضاوت کند که آیا نقص وجود دارد یا خیر.

آخرین اخبار شرکت روش NDT: آزمایش جریان گردابی  0

ویژگی های آزمایش جریان گردابی

مزایای

1. در طول تشخیص، سیم پیچ نیازی به تماس با قطعه کار یا محیط کوپلینگ ندارد، بنابراین سرعت تشخیص سریع است.

2. دارای حساسیت تشخیص بالایی برای عیوب روی یا نزدیک سطح قطعه کار است و دارای نشان خطی خوبی در محدوده خاصی است که می تواند برای مدیریت و کنترل کیفیت استفاده شود.

3. می توان آن را در دمای بالا، منطقه باریک قطعه کار و دیواره سوراخ عمیق (از جمله دیوار لوله) آزمایش کرد.

4. می تواند ضخامت پوشش فلزی یا پوشش غیر فلزی را اندازه گیری کند.

5. می تواند مواد غیرفلزی را که می توانند جریان گردابی را القا کنند، مانند گرافیت، آزمایش کند.

6. سیگنال تشخیص یک سیگنال الکتریکی است که می تواند برای ذخیره سازی، تولید مثل، مقایسه داده ها و پردازش دیجیتالی شود.

کاستی ها

1. جسم باید یک ماده رسانا باشد و فقط برای تشخیص عیوب سطح فلز مناسب است.

2. هنگامی که سیم پیچ عبوری برای ET استفاده می شود، موقعیت خاص در محیط عیب را نمی توان تعیین کرد.پروب چرخشی نوع et را می توان در موقعیت قرار داد، اما سرعت تشخیص آهسته است.

 

آخرین اخبار شرکت روش NDT: آزمایش جریان گردابی  1

کاربرد تست جریان گردابی در صنعت پتروشیمی

فن آوری تست جریان گردابی برای آزمایشات حین سرویس و قبل از سرویس لوله های فلزی غیر آهنی و آهنی (مانند لوله مسی، لوله تیتانیوم، لوله فولادی ضد زنگ، دیگ بخار چهار لوله و غیره) در نیروگاه ها (نیروگاه های حرارتی، نیروگاه های هسته ای)، پتروشیمی (میادین نفتی، پالایشگاه ها، کارخانه های شیمیایی) و سایر زمینه ها.خوردگی بین دانه ای، نازک شدن ضخامت دیواره و سایش دیواره بیرونی لوله ها را می توان به طور قابل اعتماد تشخیص داد.انواع لوله های Mtsco نیز برای اطمینان از کیفیت لوله ها قبل از تحویل تحت بازرسی غیر مخرب جریان گردابی قرار می گیرند.سیگنال های تداخل صفحه پشتیبانی و صفحه لوله را می توان به طور موثر در تشخیص حذف کرد.فناوری تشخیص پالس صوتی را می توان برای تشخیص سریع خطوط لوله فلزی یا غیر فلزی مختلف استفاده کرد.فناوری حافظه مغناطیسی فلزی برای تشخیص آسیب اولیه قطعات فرومغناطیسی تجهیزات در حال خدمت استفاده می شود.

با ما در تماس باشید

وارد کنید پیام شما

mt@mtstainlesssteel.com
+8613857354118
gkx1229