تماس با ما

تماس با شخص : Cherry Gao

شماره تلفن : +86 573 82602311

WhatsApp : +8613857354118

Free call

آیا فولاد ضد زنگ زنگ می زند؟ آره!

April 15, 2022

آخرین اخبار شرکت آیا فولاد ضد زنگ زنگ می زند؟ آره!

هنگامی که لکه های زنگ قهوه ای روی سطح لوله فولادی ضد زنگ وجود دارد، مردم تعجب می کنند: آنها فکر می کنند که "فولاد زنگ نزن زنگ زده نیست، زنگ زده استیل ضد زنگ نیست، شاید مشکل از فولاد باشد".

در واقع این یک دیدگاه اشتباه یک طرفه از عدم درک فولاد ضد زنگ است.

فولاد ضد زنگ تحت شرایط خاصی زنگ می زند:

فولاد ضد زنگ توانایی مقاومت در برابر اکسیداسیون اتمسفر را دارد——مقاوم در برابر زنگ زدگی و همچنین دارای قابلیت خوردگی در محیط حاوی اسید، قلیایی و نمک است.——مقاومت در برابر خوردگی.با این حال، مقاومت به خوردگی آن با ترکیب شیمیایی خود فولاد، حالت حفاظتی، شرایط سرویس و نوع محیط محیطی تغییر می کند.

آخرین اخبار شرکت آیا فولاد ضد زنگ زنگ می زند؟ آره!  0

مثلا 304ضد زنگلوله فولادی در یک جو خشک و تمیز مقاومت بسیار خوبی در برابر خوردگی دارد، اما اگر به منطقه ساحلی منتقل شود، به زودی در مه دریا حاوی نمک زیادی زنگ می‌زند.لوله 316 عملکرد خوبی دارد.بنابراین، هیچ نوع فولاد ضد زنگ نمی تواند در هر محیطی در برابر خوردگی و زنگ زدگی مقاومت کند.

فولاد ضد زنگ یک فیلم اکسید غنی از کروم (فیلم محافظ) نازک، محکم، ریز و پایدار است که برای جلوگیری از نفوذ مداوم و اکسیداسیون اتم‌های اکسیژن، به طوری که توانایی ضد خوردگی را به دست آورد.هنگامی که فیلم به دلایلی به طور مداوم آسیب می بیند، اتم های اکسیژن در هوا یا مایع به طور مداوم نفوذ می کنند یا اتم های آهن در فلز به طور مداوم از هم جدا می شوند و اکسید آهن شل را تشکیل می دهند و سطح فلز به طور مداوم خورده می شود.

آخرین اخبار شرکت آیا فولاد ضد زنگ زنگ می زند؟ آره!  1

 

سه عامل اصلی بر خوردگی فولاد ضد زنگ تأثیر می گذارد:

1. محتوای عناصر آلیاژی.

به طور کلی، فولاد با محتوای کروم 10.5٪ به راحتی زنگ نمی‌زند.هر چه محتوای کروم و نیکل بیشتر باشد، مقاومت در برابر خوردگی بهتر است.به عنوان مثال، محتوای نیکل مواد 304 8-10٪ است و محتوای کروم به 18-20٪ می رسد.چنین فولاد ضد زنگ در شرایط عادی زنگ نمی‌زند.

2. فرآیند ذوب شرکت های تولیدی نیز بر مقاومت به خوردگی فولاد ضد زنگ تأثیر می گذارد.

کارخانه های فولاد ضد زنگ بزرگ با تکنولوژی ذوب خوب، تجهیزات پیشرفته و فرآیند پیشرفته را می توان از نظر کنترل عناصر آلیاژی، حذف ناخالصی و کنترل دمای خنک کننده بیلت تضمین کرد.بنابراین، کیفیت محصول پایدار و قابل اعتماد است، کیفیت داخلی خوب است و زنگ زدن آسان نیست.برعکس، برخی از تجهیزات عقب مانده در فرآیند ذوب به ناچار زنگ زده می شوند و برخی از محصولات در فرآیند ذوب حذف نمی شوند.

3. محیط خارجی خشک است و محیط با تهویه خوب به راحتی زنگ نمی زند.

با این حال، مناطقی با رطوبت هوای بالا، هوای ابری و بارانی مداوم، یا PH بالا در هوا به راحتی زنگ می زنند.فولاد ضد زنگ 304، اگر محیط اطراف خیلی ضعیف باشد، زنگ می زند.

با ما در تماس باشید

وارد کنید پیام شما

mt@mtstainlesssteel.com
+8613857354118
gkx1229